Bez obciążenia stawów, czyli czym jest aqua fitness

Jeśli chcesz pozbyć się zbędnych kalorii, wzmocnić swoje ciało a przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie to te zajęcia są dla Ciebie!

Tym postem chcę Wam opowiedzieć o treningu, który kilka lat temu, nie tylko skradł moje serce, ale dla którego również przeznaczyłam wiele godzin tygodniowo.  O jednym z treningów, które zawsze chętnie i z przekonaniem polecam wielu osobom, z którymi prowadzę konsultację lub współpracuję. Mówię tutaj o rodzaju treningu, który nie tylko zmieni wygląd Waszego ciała, ale przed wszystkim pozytywnie wpłynie na Wasze zdrowie. 

Mam na myśli wszelkie ćwiczenia prowadzone w wodzie. Znajdziecie je pod nazwą aqua fitness, aqua aerobik itp.

Co to takiego?

Niezależnie od nazwy są to ćwiczenia gimnastyczne podobne do tych z sali fitness. Prowadzone w wodzie, przy muzyce, wykonywane w formie prostych choreografii, z jednoczesnym przemieszczaniem się w różnych kierunkach.  Trening ten angażuje wszystkie grupy mięśniowe. Ciało ludzkie w wodzie waży o 90% mniej niż na lądzie.  Dlatego też ćwiczenia w wodzie nie powodują obciążenia stawów, są bezpieczne i skuteczne, a kontuzje w wodzie praktycznie się nie zdarzają.

Jak wpływa na nasz organizm?

Ćwiczenia gimnastyczne wykonywane w wodzie mają za zadanie poprawę wydolności układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, wpływają na przyśpieszenie przemiany materii, a także zapobiegają żylakom i  skurczom łydek oraz powstawaniu bólów krzyża. Woda stawia duży opór wykonywanym w niej ruchom, dlatego wpływa na wzmocnienie i uelastycznienie mięśni. Podczas treningu wodnego, pomimo intensywnej pracy nie odczuwa się wysiłku. Nasza sylwetka się wysmukla, a także poprawiają się krążenie oraz kondycja.

Najważniejsze jednak, że Aqua Fitness pozytywnie wpływa na poprawę samopoczucia oraz daje mega satysfakcję.

Jest dla każdego

Aqua Fitness to forma aktywności dostępna dla każdego niezależnie od wieku, płci czy wytrenowania. Nie ma też potrzeby umiejętności pływania. Zalecany jest również dla osób po operacjach, z nadwagą , starszych, cierpiących na artretyzm, osteoporozę, mających problemy z układem kostno-stawowym. Z powodzeniem  może być uprawiany przez kobiety w ciąży.

Obecnie na rynku występuje rożnorodność zajęć oraz ćwiczeń i sprzętu wykorzystywanego do tego ćwiczeń w wodzie. Możecie skorzystać z treningu aqua bike czy aqua pole. Coraz częściej w wodzie prowadzone są treningi personalne.

Dostępność dla każdego i praktycznie brak przeciwwskazań do wykonywania tej formy aktywności sprawiają, że jest ona coraz bardziej popularna.

 

                                                                                                                                                          

Dziękuję Ci bardzo, że poświęciłaś czas na przeczytanie tego wpisu. 

Mam nadzieję, że okazał się on przydatny i przyniósł Ci potrzebną wiedzę oraz cenne wskazówki. 

A może był przyczyną refleksji lub chwili relaksu?

Shopping cart

Subtotal
Shipping and discount codes are added at checkout.
Checkout