Bez obciążenia stawów, czyli czym jest aqua fitness?

Od miesiąca możemy cieszyć się nadejściem wiosny, a to zazwyczaj motywacja do zwiększonej dbałości o swoją sylwetkę. Chciałabym Wam zaproponować trening, który nie tylko zmieni wygląd Waszego ciała, ale przed wszystkim pozytywnie wpłynie na Wasze zdrowie. Mam na myśli wszelkie ćwiczenia prowadzone w wodzie. Znajdziecie je pod nazwą aqua fitness, aqua aerobik itp.

Co to takiego?

Aqua Fitness to zbiór różnych ćwiczeń gimnastycznych prowadzonych w wodzie. Wykonywane są przy muzyce, często w formie prostych choreografii z jednoczesnym przemieszczaniem się w różnych kierunkach. Ciało ludzkie w wodzie waży o 90% mniej niż na lądzie. Dlatego też ćwiczenia w wodzie nie powodują obciążenia stawów, są bezpieczne i skuteczne. Kontuzje w wodzie praktycznie się nie zdarzają, a sam trening angażuje wszystkie grupy mięśniowe.

Jak wpływa na nasz organizm?

Trening w wodzie ma za zadanie poprawę wydolności układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, wpływa na przyśpieszenie przemiany materii, a także zapobiega żylakom i skurczom łydek czy powstawaniu bólów krzyża. Woda stawia duży opór wykonywanym w niej ruchom, dlatego wpływa na wzmocnienie i uealastycznienie mięśni. Podczas treningu wodnego, pomimo intensywnej pracy nie odczuwa się wysiłku. Nasza sylwetka się wysmukla, a także poprawiają się krążenie oraz kondycja.

Jest dla każdego

Aqua Fitness to forma aktywności dostępna dla każdego niezależnie od wieku, płci czy wytrenowania. Nie ma też potrzeby umiejętności pływania. Zalecany jest również dla osób po operacjach, z nadwagą, starszych, cierpiących na artretyzm, osteoporozę, mających problemy z układem kostno-stawowym. Z powodzeniem może być uprawiany przez kobiety w ciąży.

Obecnie na rynku występuje rożnorodność zajęć oraz ćwiczeń i sprzętu wykorzystywanego do tego ćwiczeń w wodzie. Możecie skorzystać z treningu aqua bike czy aqua pole. Coraz częściej w wodzie prowadzone są treningi personalne.

Dostępność dla każdego i praktycznie brak przeciwwskazań do wykonywania tej formy aktywności sprawiają, że jest ona coraz bardziej popularna.

Najważniejsze jednak, że Aqua Fitness pozytywnie wpływa na poprawę samopoczucia oraz daje mega satysfakcję.

Zobacz gdzie możemy razem trenować 🙂 

Inowrocław – Basen Delfin

 

Dziękuję Ci bardzo, że poświęciłaś czas na przeczytanie tego wpisu. 

Mam nadzieję, że okazał się on przydatny i przyniósł Ci potrzebną wiedzę oraz cenne wskazówki. 

A może był przyczyną refleksji lub chwili relaksu?

Shopping cart

Subtotal
Shipping and discount codes are added at checkout.
Checkout